• Radionica
  • radionica_4

U četvrtak, 20. marta 2014. godine u Čitaonici gradske biblioteke održana je poetska radionica uz učešće učenika IX 3 razreda Osnovne škole Njegoš.

Učenici, podijeljeni u grupe, imali su zadatak da koristeći ponuđene romanizme napišu pjesme kojima će opisati Kotor, ili pak prenijeti u stihove legendu o Tre sorelle. Radionicu su osmislile i vodile profesorica crnogorskog jezika Tatjana Dragutinović i bibliotekarka Jelena Vukasović, s namjerom da kroz rad u grupama učenici razvijaju samostalnost, kreativnost, spremnost na saradnju, unaprijede vlastitu inicijativu, ali razvijaju svijest o sebi i o drugima. Cilj radionice jeste da se ukaže na bogatstvo lokalnog jezika, ali i značaj očuvanja tradicije kroz vrijeme.