• 1_Small
  • 5_Small
  • 7_Small
  • IMG_20200525_122128_Small

U atrijumu kotorskog Kulturnog centra „Nikola Đurković“ danas su dodjeljene nagrade pobjednicima likovnog i fotografskog konkursa Kulturno naslijeđe – izvor kreativnosti .
U ime organizatora, prisutne je pozdravila Aleksandra Tomović, urednica programa za mlade i istakla da joj je veliko zadovoljstvo što su pristigli radovi ne samo iz Crne Gore nego i iz regiona.
Učesnici konkursa su ispoštovali sve četiri kategorije u dva segmenta: likovni i fotografski. Likovni segment je obuhvatao dvije uzrasne kategorije: za djecu do 6 godina i za djecu od 6 do 10 godina. Fotografski segment je obuhvatao slijedeće kategorije: djeca od 11 do 15 godina i mladi od 15 do 30 godina.

Nagrađeni učesnici:

Likovni konkurs za uzrast do 6 godina
I mjesto – Dunja Radović
II mjesto – Vanja Mirković
III mjesto – Kristina Mirković
Specijalna nagrada za učešće – Danilo Mirković
Specijalna nagrada za učešće – Sofija Mirković

Likovni konkurs za uzrast od 6 do 10 godina
I mjesto – Staša Martinović
II mjesto – Mehmed Medo Nikezić
III mjesto – Andrea Božović

Fotografski konkurs za djecu od 11 do 15 godina
I mjesto – Nikola Kovač
II mjesto – Nikolina Nikolić
III mjesto – Lazar Pupović

Fotograski konkurs za mlade od 15 do 30 godina
I mjesto – Jovana Mračević
II mjesto – Milena Popović
III mjesto – Duško Vukčević

Nagrade je uručila Tatjana Miljenović, direktorica kotorskog Kulturnog centra.

Izložba je postavljena u Staklenoj galeriji Kulturnog centra i može se pogledati do petka, 29. maja 2020. godine od 8 do 14h.