6

Učenici prvih razreda Osnovne škole "Njegoš" sa Benova i područnog odjeljenja iz Škaljara su 2. oktobra 2018. godine posjetili Gradsku biblioteku i čitaonicu. Poput svojih vršnjaka iz Dobrote, djeca su uživala u čitanju slikovnice "Zečija škola", Blanke Pašagić te u kvizu gdje su imala zadatak da prepoznaju glavne likove iz omiljenih bajki. Ovom prilikom, Gradska biblioteka je prvacima uručila članske karte na osnovu kojih mogu besplatno koristiti fond naše biblioteke i od malih nogu se upoznavati i družiti sa knjigama.

Nakon radionice, djeca su uživala u projekciji animiranog filma "Zvončica i vila gusarka" u kotorskom Kino "Boka".

• Nova_slika