Takmičenje recitatora

Opštinsko takmičenje učenika Osnovnih škola u recitovanju, povodom 10 godina nezavisnosti Crne Gore, odrzano je 5. aprila 2016. godine u Velikoj sali Kulturnog centra Nikola Đurković.

Učestvovali su đaci Osnovnih škola: Narodni heroj Savo Ilić - Dobrota, Njegoš - Benovo, Veljko Drobnjaković - Risan, Ivo Vizin - Prčanj i Nikola Đurković - Radanovići.
Žiri je radio u sastavu: direktorica Radio Kotora Vjera Banicević - predsjednica žirija, upravnica Gradske biblioteke i čitaonice Marija Starčević - član žirija i profesorica maternjeg jezika u kotorskoj Gimnaziji Ljiljana Odža - član žirija.
Jednoglasno je odlučeno da u kategoriji takmičara od IV do VI razreda, treće mjesto osvoji Nikola Knežević, učenik VI razreda OŠ Njegoš, sa recitacijom Biljarda. Drugo mjesto pripalo je Marti Korom, učenici OŠ Ivo Vizin za izvođenje autorske pjesme Nevjesta Balkana, dok je prvo mjesto zauzeo Luka Samardžić, učenik OŠ Narodni heroj Savo Ilić sa Njegoševom pjesmom Noć skuplja vijeka.

U kategoriji učenika od VI do IX razreda, treće mjesto pripalo je Danilu Mrvaljeviću, učeniku IX razreda OŠ Nikola Đurković za izvođenje autorske pjesme Crna Gora - neugasiva baklja slobode. Žiri je odlučio da druga nagrada ode u ruke učenici IX razreda OŠ Narodni heroj Savo Ilić - Milici Kašćelan za Hasaginicu, dok je prvo mjesto osvojila ucenica IX razreda OŠ Veljko Drobnjaković - Vida Vuković, za recitovanje pjesme Crna Gora.

Nagrade je uručio Tvrtko Crepulja, potpredsjednik opštine Kotor, dok je Gradska bioblioteka i čitaonica svim učesnicima podjelila besplatne članske karte.

U muzičkom dijelu programa učestvovao je hor kotorske muzičke škole Vida Matjan.