Pjesmarica

Kulturni centar Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor u petak, 8. aprila sa početkom u 17 sati u čitaonici Biblioteke organizovao je promociju publikacije za djecu Knjiga bez tajni nastale na istoimenoj radionici. Polaznicima radionice uručene su knjige koje su strpljivo, odlučno, vrijedno sami napravili. Školarci su se predstavili kao pjesnici, ilustratori ili napravili izbor pjesme, te napravili svoju Knjigu bez tajni.

Upravnica biblioteke Marija Starčević i viša bibliotekarka Jasmina Bajo pozdravile su mališane i zahvalile svima koji su pomogli da knjiga ugleda svjetlost dana, posebno kreativnim mališanima, roditeljima, te saradnicima Maji Uskoković, Dragani Kršenković Brković, Jasminki Grgurević, Dubravki Jovanović, Ivani Roganović, Tanji Miljenović. Kreatorka radionice Knjiga bez tajni-pravimo knjigu Jelena Vukasović podsjetila je na proces stvaranja knjige:

Tako smo na prvoj radionici pričali o istoriji pisma i knjige, pisali nalivperom, trskom i mastilom, nadrugoj naučili što knjige ne vole i kako da ih čuvamo; na sljedećoj tražili pojmove u enciklopedijama i rječnicima i pokazali pravi istraživački duh,  na četvrtoj se oprobali u ulozi lektora i prevodioca; zatim se družili sa književnicom Draganom Kršenković Brković, na šestoj radionici naučili kakav je odnos pisca i ilustratora, da bi na sedmoj u ulozi urednika odlučili kako će izgledati naša zajednička knjiga. Na kraju  smo obišli Stari grad i naučili mnogo o kulturnoj istoriji našeg grada.

Tomslav Saulačić i Jelena Maslovar iz TS Disegna uradili su pripremu za štampu i prelom teksta.

• Image00001
  • Image00002