Image00001

U petak, 11. marta 2016. godine u čitaonici Gradske biblioteke ⁄ Kulturnog centra Nikola Đurković, održana je šesta od planiranih osam edukativno-kreativnih radionica objedinjenih naslovom Knjiga bez tajni-pravimo knjigu.

Ovog petka posao ilustratora i njegov odnos sa piscem polaznicima radionice predstavile su konzervatorka i restauratorka Jasminka Grgurević i pjesnikinja Dubravka Jovanović. Naše gošće su dočarale ljepotu stvaranja umjetničkog djela, pokazale da ilustracija čini tekst zanimljivijim, ali i da tekst i ilustracija objedinjeni nose snažniju poruku čitaocima.

Naši drugari su maštovito i vješto ilustrovali svoje pjesme ili pjesme po svom izboru, tako da je još jedan zadatak uspješno urađen, a mi bliži stvaranju knjige.

Radionicu je osmislila i vodila bibliotekarka Jelena Vukasović uz asistenciju upravnice biblioteke Marije Starčević. Učiteljica Tamara Radonjić je i ovog petka podržala svoje učenike u radu.

• Image00001
  • Image00002