Image00001

Gradska biblioteka i čitaonica Kotor učestvovala je na svjetskoj manifestaciji Parking day, koja se prvi put organizovala u Crnoj Gori i to u Kotoru, 20. 09. 2013. godine na gradskom parkingu Riva, u organizaciji Centra za održivi prostorni razvoj Expeditio iz Kotora. Cilj ovog događaja jeste da zajedno ukažemo na potrebu većeg broja maštovito otvorenih javnih gradskih prostora.

Tridesetak pojedinaca i organizacija koji su učestvovali u ovoj nesvakidašnjoj manifestaciji kreativno su osmislili parking mjesta. Tako da se na parkingu kuvalo, plesalo, igrao šah, kampovalo, vježbala joga, slikalo, dijelile sadnice biljaka, organizovale igraonice za djecu, konzumirali kolači, pravile frizure, usvajali kućni ljubimci ....

Gradska biblioteka i čitaonica zainteresovanim sugrađanima ponudila je najnovije naslove knjiga za djecu, kao i besplatnu godišnju članarinu za najmlađe. Rezultat veoma uspješne prezentacije je 24 novoupisana člana Gradske biblioteke i čitaonice Kotor. Zahvaljujući ovom događaju, obogatili smo i fond književnosti za djecu sa dvadesetak najaktuelnijih naslova, koje su nam donirali organizatori ove manifestacije, NVO Expeditio iz Kotora.

• Image00001
  • Image00002