Radionica Fokner

Kulturni centar Nikola Đurković - Gradska biblioteka i čitaonica u okviru programa za djecu i mlade, 12. februara 2013. organizovala je kreativnu radionicu posvećenu djelu američkog pisca Vilijama Foknera, dobitnika Nobelove i Pulcerove nagrade. Radionicu je osmislila i vodila Ksenija Roganović, učenica IV razreda Gimnazije. Ksenija je predstavila Foknerov život, djelo i stil, sa posebnim osvrtom na roman Buka i bijes, koji je obavezna lektira za učenike završnog razreda Gimnazije. Ova radionica je još jedan vid saradnje naše Biblioteke sa lokalnom zajednicom i školama.