• DSCF0005
  • DSCF0007
  • DSCF0014
  • DSCF0020

Na literarnom konkursu koji je organizovala Gradska biblioteka i čitaonica u čast 21.novembra, Dana opštine Kotor, između 50 radova učenika iz svih kotorskih škola na temu “I čudim se suncu kako može zaći, kad ljepote ove nigdje neće naći”,  prvonagrađena je pjesma Isidore Nikolić, učenice sedmog razreda OŠ “Narodni heroj Savo Ilić”.

U jakoj konkurenciji, žiri koji je radio u sastavu: pjesnikinja Dubravka Jovanovićpredsjednica, i članice profesorica književnosti Marija Jeftić i upravnica Gradske biblioteke i  čitaonice Marija Starčević,  drugu nagradu dodijelio je Antu Petroviću učeniku sedmog razreda OŠ “Njegoš”, a treću nagradu  su podijelile Katarina Franović, učenica VI 2 razreda OŠ “Narodni heroj Savo Ilić” i Ljubica Begović, učenica VI 1 razreda OŠ Nikola Đurković iz Radanovića.
Čistota u izrazu, originalnost i  iskrenost među redovima na  zadatu  temu, opredijelila je žiri za odabir najboljih među dobrim dječiji radovima, poručio je ovogodišnji žiri.

Na svečanom uručenju nagrada u sali kina Boka, Dubravka Jovanović je đacima govorila svoje stihove posvećene Kotoru, njegovim feštama i pozdravila ih himnom Kotorskog festivala pozorišta za djecu “Kotor srećan grad” iz njenog pera.

„I čudim se suncu kako može zaći,

kad ljepote ove nigdje neće naći".

Ljubomir Nenadovic

Ima jedan zaliv plavi,

Pun je ribe i delfina,

Masline se grana savi,

Da ljubi ga kad je plima.

Boka taj se zaliv zove,

Od Kotora mu je ime,

Brodske krme, jarboli i prove,

U srcu mu domovine.