Image00001

Kulturni centar "Nikola Đurković" 4. oktobra 2012. godine u 9 sati i 45 minuta sati u Gradskoj biblioteci povodom Dječije nedjelje otvara Dječiji kutak. Mobilijar za opremanje ovoga kutka (stolovi, stolice, polica, tepisi, lampe) kupljeni su od sredstava obezbijeđenih projektom Dubrovnik – Kotor, gradovi i knjige, dok je Kulturni centar izdvojio sredstva za kupovinu novih knjiga, naravno i novih naslova za djecu. Ovom prilikom kupili smo pored lektire i beletristike i poneku enciklopediju i enciklopediju početnicu, slikovnice, otkrivalice, knjige iz popularne nauke... Naravno planiramo i razne manifestacije za naše najmlađe, predavanja, promocije, osobito među djecom omiljene radionice...

Opremanje Dječijeg kutka pomogli su Luka Kotor AD, Javno preduzeće Vodovod i kanalizacija i Turistička organizacija Kotor.