Radionica

U čitaonici Gradske biblioteke od 2. do 10. jula u okviru pratećeg programa Festivala pozorišta za djecu, održana je poetsko-jezička radionica Proljepšavalica - Proljepšaj jezik i uljepšaj svijet. Osmišljena je u vidu jezičkih igrica sa razumijevanjem novih i neobičnih riječi iz poezije za djecu. Cilj radionice jeste razvijanje asocijativnog razmišljanja i stimulisanje dječije mašte, kao i pružanje mogućnosti da djeca sama izmišljaju riječi, bez straha da li su one tačne ili ne, što radionicu čini zabavnom, a djecu radosnom i ponosnom. Polaznici su bila djeca iz vrtića Radost iz Kotora, a radionicu je vodila Jelena Đonović, msr. prof. jezika i književnosti.