72677139 2588239751269446 1394739420480929792 o

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor, Gradska biblioteka i čitaonica u saradnji sa Studijskim programom za psihologiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću u četvrtak 5. decembra u 17 sati u Kinu „Boka“ organizuju tribinu „Sajber nasilje na društvenim mrežama-izazovi prevencije i sankcionisanja“.
Zbog važnosti i uticaja društvenih mreža na svakodnevni život zajednice, a naročito omladine, neophodno je unaprijediti psihološku i medijsku pismenost kada je u pitanju njihova zloupotreba. Društvene mreže su, pored benefita internacionalne komunikacije i neposrednije razmjene mišljenja, postale i plodno tle za perfidna i nesankcionisana nasilnička ponašanja,te ispoljavanja psihopatskih i sociopatskih reakcija.
Na tribini će se istaći prikriveni oblici nasilja prema pojedincu i grupama, ali će biti fokusirano i nasilje koje pojedinac čini prema sebi u uslovima tzv.selfi kulture.Problematizovaće se i pitanje prevencije, te mehanizama zahvaljujući kojima će nasilnici biti kažnjeni i podučeni društveno odgovornijem ponašanju na internetu.

Na tribini će aktivno učestvovati studenti psihologije i pedagogije i njihova profesorica dr Jelena Mašnić. Ulaz je slobodan.