Povodom obilježavanja Dječije nedjelje, učenici trećih razreda Osnovne škole "Narodni heroj Savo Ilić" iz Dobrote posjetili su Gradsku biblioteku i čitaonicu Kotor u četvrtak, 3. oktobra. Održana je radionica na kojoj su učenici saznali ko je sve odgovoran za nastanak knjige i koji se podaci nalaze na naslovnoj strani. Djeca su istraživala enciklopedije namijenjene najmlađima i naučila da koriste registar pojmova. Radionicu je osmislila i vodila Jelena Vukasović uz pomoć učiteljica Jelene Petrović, Tanje Pavlović i Milice Živić.

• 1111_resize
  • IMG_20191003_085409_resize
  • IMG_20191003_091805_resize
  • IMG_20191003_094317_resize
  • IMG_20191003_103315_resize
  • jjj

Dan kasnije, učenici petih razreda iste škole prisustvovali su radionici na engleskom jeziku koju je vodila bibliotekarka Ivana Roganović. Dječija slikovnica "Where′s my baby" / Julie Ashworth izazvala je veliko interesovanje i učenici su uz zanimljiv razgovor crtežom prikazali svoje viđenje slikovnice.

• IMG-6540_resize
  • IMG-6547_resize