Djecja nedjelja 2019 poster resize

JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor obilježiće Dječiju nedjelju u periodu od 30. septembra do 8. oktobra 2019. godine. U saradnji sa kotorskim osnovnim školama, u planu su svakodnevne edukativne radionice u Gradskoj biblioteci i čitaonici, kao i dječiji filmovi u Kinu „Boka.“ U saradnji sa JZU Dom zdravlja Kotor, u utorak 1. oktobra održaće se predavanje na temu: Zdrava ishrana kod djece i mladih, koje će u dva termina, zbog velikog interesovanja, odražati stručni tim ljekara i zdravstvenih radnika iz savjetovališta za dijabetes kotorskog doma zdravlja. Osim promocije zdrave ishrane, kao zdravog stila života, promovisaće se i značaj sporta u razvoju i životu djece i mladih. Tim povodom, u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih i Rukometnim savezom Crne Gore u petak, 4. oktobra biće organizovan Sportski dan. Sportski dan će se realizovati u dva segmenta: tribina o značaju sporta, na kojoj će govoriti proslavljeni sportisti Crne Gore, a zatim će uslijediti rukometni pokazni trening, koji će voditi naše proslavljene rukometne reprezentativke.
Svi programi su besplatni.