IMG 18046381fb30182f1fb1da90f579dcbc V

Luka Samardžić, učenik Osnovne škole "Narodni heroj Savo Ilić" na VI Državnoj smotri recitatora održanoj 7. juna  u Beranama, osvojio je drugo mjesto u srednjoj kategoriji.

Na smotri su se predstavili pobjednici opštinskih takmičenja recitatora iz svih crnogorskih gradova. Nastupila su 54 učesnika podijeljena u tri kategoruje. U kategoriji od šestog do devetog razreda Luka je bio drugo plasirani, a predstavio se pjesmom "Mak u žitu", Dobrice Erića. Lukina mentorka bila je profesorica Angela Dabetić. Kriterijumi prema kojima je žiri birao najbolje su: dikcija, akcenat, emocionalni doživljaj kao i izbor pjesme prema polu i uzrastu.

Organizator ove manifestacije je JU Centar za kulturu Berane, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Crne Gore i Opštine Berane.

Kolektiv Gradske biblioteke i čitaonice Kotor čestita Luki na postignutom uspjehu.