COBISS5

Nacionalna biblioteka Crne Gore „Đurđe Crnojević“ sa Cetinja u saradnji sa Institutom informacijskih znanosti (IZUM) iz Maribora, a uz podršku Ministarstva kulture Crne Gore, u utorak, 16, aprila 2019. godine organizovala je Prezentaciju COBISS-a (Kooperativni online bibliografski sistem i servisi) u Crnoj Gori.
Nakon uvodnog obraćanja direktora Nacionalne biblioteke Crne Gore „Đurđe Crnojević“, Bogića Rakočevića i direktora Instituta informacijskih znanosti iz Maribora, dr Aleša Bošnjaka uslijedile su prezentacije novih COBISS servisa u Crnoj Gori. Branko Kurnjek iz Instituta informacijskih znanosti iz Maribora govorio je o razvoju bibliotečkih kataloga i o bazi CONOR CG – normativna kontrola ličnih imena, dok je njegov kolega, Davor Bračko, predstavio novosti koje donosi nova aplikacija COBISS+ u poređenju sa COBISS/OPAC-om i COBISS.net stranicu sa pokazateljima rasta. Zatim su praktičnu radionicu za buduće članice sistema COBISS.CG održale Vjenceslava Ševaljević i Đurđa Martinović iz Nacionalne biblioteke Crne Gore „Đurđe Crnojević''. Nakon izlaganja prezentera u neposrednoj međusobnoj komunikaciji razmotrena su brojna pitanja iz struke.
Prezentaciji je prisustvovalo oko 100 bibliotekara iz crnogorskih biblioteka, a iz Kotora su prisustvovale: Svetlana Kikanović, bibliotekarka Gimnazije Kotor, Dragana Franić, bibliotekarka Srednje pomorske škole Kotor, Danijela Nikčević, bibliotekarka Pomorskog muzeja Crne Gore, Marija Starčević, rukovoditeljka Gradske biblioteke i čitaonice Kotor i Jasmina Bajo, bibliotekarska savjetnica iz Gradske biblioteke i čitaonice Kotor.

• COBISS4
  • COBISS5