• IMG-94cc8657f41d595cdf5fc5ba8786a545-V_1
  • IMG-bd7023d9b9d2c2cbe487f010e275b111-V

Treća od 4 edukativno-kreativne radionice ,,Kineski kroz igru'' održaće se srijedu 10. aprila 2019. u čitaonici Gradske biblioteke Kotor u organizaciji JU Kulturnog centra ,,Nikola Đurković'', Gradske biblioteke i čitaonice Kotor i NVO ,,Udruženja za promociju sinologije Kotor'' u terminu od 16.45 do17.45 sati.

Tokom treće radionice polaznici će kopirati jednostavne kineske karaktera i učiti izgovor.Predstaviće se ključni kineski karakteri na kreativan način u formi animacije kao i način na koji oni tvore nove karaktere i uloga koji imaju unutar složenijih karaktera.Cilj ove vježbe je vizuelno prepoznavanje karaktera, učenje prvih jednostavnih kineskih karaktera prateći pravilan raspored poteza i poštujući kvadratnu formu karaktera.

Podsjećamo da je 10. april rok za predaju radova polaznika radionice za učešće u likovnom konkursu na temu Festivala ,,Dragon Boat'’ odnosno ,,Festivala zmajskih brodova’’ koji organizuje Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore. Oblik rada je jedinstvena papirna podloga dimenzija 29 cm x 41,2 cm. Učesnici su dužni da sami naprave jednostavnu dekoraciju (ram) rada, a zahtjev je da dekoracija mora biti 4,5 cm šira od rada. Potrebno je na poleđini rada napisati ime učesnika, godište, ime nastavnika kineskog jezika, naziv škole i grada u donjem desnom uglu.

Radionicu je osmislila predsjednica NVO ,,Udruženje za promociju sinologije Kotor'' dr Jelena Stjepčević, a vodiće je uz asistenciju bibliotekarske savjetnice Jasmine Bajo.