20190221 155741 Small

Kulturni centar Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor je i tokom 2018. godine implementirala projekat Stručno usavršanje bibliotekara za rad u platformi COBISS3, iz Programa zaštite i očuvanja kulturnih dobara za 2018. godinu, koji finansira Ministarstvo kulture Crne Gore.

Bibliotekarske savjetnice Jelena Vukasović i Jasmina Bajo pohađale su kurs Upotreba programske opreme COBISS3/Fond - serijske publikacije koji se održao 21. i 22. februara 2019. godine u prostorijama centra Virtuelne biblioteke Srbije u Narodnoj biblioteci Srbije u Beogradu. Predavači su bili načelnica odjeljenja serijskih publikacija u Narodnoj biblioteci Srbije i rukovoditeljka Nacionalnog ISNN centra za Srbiju Ljiljana Dragičević i MA Nataša Jovanović iz odjeljenja serijskih publikacija u Narodnoj biblioteci Srbije. Ovaj kurs obuhvata dobijanje privilegija za unošenje zbirnih i detaljnjih podataka o fondu serijskih publikacija i mogućnost dodjeljivanja privilegija za kontrolu dotoka.

Projekat edukacije i doedukacije knjižničara i bibliotekara sprovodi se da bi se svim korinicima Biblioteke omogućilo i olakšalo korišćenje elektronskog kataloga. Naučnici, istraživači, turisti, đaci i studenti imaće značajne koristi od obrade serijskih publikacija u platformi COBISS3, jer će tako mnogo brže i lakše moći da dođu do informacija koje su im potrebne za njihove stručne radove ili interesovanja.

• 20190221_155741_Small
  • 20190222_125350_Small