• Crveni-krst-Kotor
  • Logo_KC

Crveni Krst Kotor i Kulturni centar ,,Nikola Đurković / Gradska biblioteka i čitaonica Kotor pozivaju vas na dodjelu nagrada povodom literarnog konkursa koji je raspisao Crveni krst Kotor na temu ,,Niko ne treba da ostari sam (Ernest Hemingvej). Dodjela nagrada će se održati 15. februara 2019. godine u 18 sati, u Multimedijalnoj sali Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor.

Stručni žiri radio je u sastavu: dr Isidora Milivojević, bibliotekarska savjetnica Jasmina Bajo i predstavnica Crvenog Krsta Kotor Anet Marović.

Nakon dodjele nagrada i čitanja radova nagrađenih učenika uslijediće predstavljanje projekta „Zajedno aktivni", koji je realizovala Nevladina organizacija "Evropske demokratske inicijative" u Domu starih u Risnu u periodu od marta do novembra 2018. O ovom projektu će govoriti direktorka Nevladine organizacije "Evropske demokratske inicijative"g-đa Liljana Jovović i asistentkinja u projektu g-đa Anka Perović.

Projekat "Zajedno aktivni" je multidisciplinarni projekat koji je implementirala Nevladina organizacija "Evropske demokratske inicijative", a predstavlja dio projekta „Inicijative za socijalno uključivanje starijih osoba" koji finansira Evropska Unija, Austrijska agencija za razvoj i Crveni krst Austrije. Projekat se realizuje u 5 zemalja regiona i za cilj ima jačanje kapaciteta 50 organizacija civilnog društva u podizanju svijesti i uticaju na procese donošenja odluka u vezi socijalnom inkluzijom starijih osoba u Crnoj Gori, Srbiji,Bosni i Hercegovini, Albaniji i Makedoniji.

Cilj nam je da naše mlade sugrađane koji će prisustvovati ovom događaju upoznamo sa načinom na koji i oni mogu da se uključe i doprinesu poboljšanju kvaliteta života i povećanju socijalne uključenosti starijih osoba u društvenu zajednicu i ispunjavanju njihovog slobodnog vremena različitim kreativnim aktivnostima.