Plakat

JU Kulturni centar Nikola Đurković Kotor/ Gradska biblioteka i čitaonica u saradnji sa Savezom Crnogoraca Hrvatske, Narodnim muzejom Zadra i Pomorskim i povijesnim muzejom Hrvatskog primorja Rijeka organizuju promocije naučne publikacije dr Katarine Mitrović Benediktinci na području Barske nadbiskupije i Kotorske biskupije (9. stoljeće – 1571) i to: 10. oktobra u 18.30 sati u Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja Rijeka i 11. oktobra u 19,00 sati u Gradskoj loži Narodnog muzeja Zadra.

Promocije se realizuju u sklopu projekta Popularizacija i prezentacija kulturne baštine Boke i Crne Gore u Rijeci i Zadru, koji je finansiralo Ministarstvo kulture Crne Gore a u okviru Programa zaštite i očuvanja kulturnih dobara za 2017. godinu.