JU Kulturni centar ''Nikola Đurković'' Kotor / Gradska biblioteka i čitaonica sa programom''Učlani se, izaberi knjigu!'' učestvovala je u manifestaciji ''Noć knjige 2017''. Manifestacija ''Noć knjige'' se već četvrti put organizuje u Crnoj Gori sa ciljem da se podstakne kultura čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturološkog artefakta, kao i da se promoviše izdavaštvo, biblioteke, prevođenje, pisci i čitaoci. Oko 40 institucija, udruženja i organizacija obilježava ''Noć knjige'' u Crnoj Gori. U petak, 21. 04. 2017. godine u terminu od 18 do 20 sati u Gradskoj bibblioteci i čitaonici Kotor svi zainteresovani građani mogli su se besplatno učlaniti. Korinici na raspolaganju imaju knjižni fond sa oko 40000 monografskih publikacija, kao i posebne fondove: periodiku, referalnu zbirku, zavičajnu zbirku.
Ovo je jedan od programa Gradske biblioteke i čitaonice Kotor koji je posvećen Svjetskom danu knjige i autorskih prava, koji je UNESCO ustanovio 1995. godine. Datum obilježavanja je 23.april, jer su na taj datum umrli Servantes, Šekspir i Lope de la Vega, a sama zamisao zasniva se na katalonskom običaju poklanjanja knjiga.
U ponedeljak, 24. aprila, u 19. 30 sati, u sali Kina ''Boka'' organizujemo predavanje prof. dr Sonje Tomović-Šundić “Njegoševo shvatanje poezije i umjetnosti”.

• 20170421_172843_1
  • 20170421_181951_1