54953f82 5050 4daf 9b68 408f5c338451 2012minkul preview

U okviru Programa zaštite i očuvanja kulturnih dobara za 2017. godinu, Ministarstvo kulture Crne Gore je Javnoj ustanovi Kulturni centar “Nikola Đurković” Kotor odobrilo tri projekta, u ukupnom iznosu od 9.300,00 eura.
Podržani projekti su Izložba dokumenata o događajima vezanim za Ujedinjenje Crne Gore i Boke Kotorske (1813-1814.g.) u saradnji sa bibliotekom Pomorskog fakulteta, u iznosu od 2.000,00 eura.
Takođe je podržana popularizacija i prezentacija kulturne baštine Boke i Crne Gore u Rijeci i Zadru (promocija publikacije dr Katarine Mitrović: Benediktanci na području barske nadbiskupije i kotorske biskupije – IX stoljeće-1571) u iznosu od 2.300,00 eura i manifestacija “Bokeljska noć 2017“ u iznosu od 5.000,00 eura.
Na sjednici održanoj u petak, 17. marta 2017.g. u Ministarstvu kulture Crne Gore na Cetinju upriličeno je svečano potpisivanje ugovora za odobrene projekte.
U ime kotorskog Kulturnog centra ugovore je sa ministrom kulture prof. mr Jankom Ljumovićem, potpisao direktor Miloš Dževerdanović.