Image00001

Udruženje bibliotekara Crne Gore je 27. 12. 2016. godine u prostorijama Nacionalne biblioteke "Đurđe Crnojević" na Cetinju održalo Svečanu skupštinu na kojoj je uručena nagrada Dr Niko Simov Martinović, najviše priznanje crnogorskih bibliotekara. Komisija za nagrade u sastavu: Marijan Miljić, predsjednik, i članovi Milorad Milović, mr Dragica Lompar, Branka Marović i Ivan Ivanović, prethodno je donijela jednoglasnu odluku da dodijele dvije pojedinačne nagrade.

Nagradu Udruženja bibliotekara Crne Gore Dr Niko Simov Martinović za period 2013/2015. godinu dobili su: Ruža Danilović, viša bibliotekarka (u penziji) iz Biblioteke Pomorskog fakulteta u Kotoru i Branislav Borilović, viši knjižničar iz Nacionalne biblioteke "Đurđe Crnojević" sa Cetinja.

Image00002

Takođe, Komisija za nagrade odlučila je da se ove godine dodijeli i Povelja za životno djelo Urošu Martinoviću, jednom od najstarijih bibliotečkih radnika Crne Gore, bivšem rukovodiocu knjigovezačke radionice Nacionalne biblioteke "Đurđe Crnojević", za izuzetan doprinos bibliotečkoj djelatnosti, zaštiti i čuvanju crnogorske kulturne baštine.

Komisija je konstastovala da se radi o dugogodišnjim bibliotečkim radnicima koji su svojim znanjem, zalaganjem, odgovornim i savjesnim profesionalnim angažmanom i ličnim ugledom doprinijeli razvoju i unapređenju bibliotečke struke u našoj zemlji.

Image00001

Jasmina Bajo, viša bibliotekarka iz Gradske biblioteke i čitaonice Kotor delegatima je predstavila međunarorodni projekat INELI Balkan, čija je koordinatorka za CrnuGoru.

Skupštini Udruženja bibliotekara Crne Gore prisustvovale su Marija Starčević, JelenaVukasović i Nada Todorović iz Gradske biblioteke i čitaonice Kotor.

Više o uručenju nagrada pročitajte ovdje.