Savez Crnogoraca Hrvatske / Društvo crnogorsko-hrvatskog prijateljstva Dubrovačko-neretvanske županije, Matica hrvatska – ogranak Dubrovnik, Dubrovačke knjižnice Dubrovnik u saradnji sa Nacionalnom bibliotekom Đurđe Crnojević Cetinje i JU Kulturni centar Nikola Đurković / Gradskom bibliotekom i čitaonicom Kotor organizuju manifestaciju – Susreti sa dubrovačkim književnicama: Slavicom Stojan i Renatom Zlatković La Gioia 9. decembra na Cetinju i 10. decembra u Kotoru. Pored književnica u programu učestvuje i Vesna Čučić, direktorica Dubrovačkih knjižnica.

U Press sali Kulturnog centra, u četvrtak 10. decembra u 18 sati kotorskoj publici predstaviće se književnice Slavica Stojan i Renata Zlatković La Gioia.

Dr Slavica Stojan je redovni sveučilišni profesor na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu i na doktorskom studiju Demografska povijest Sveučilišta u Dubrovniku. Naučna je savjetnica u Zavodu za povijesne znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Objavila je deset knjiga i stotinjak naučnih radova. Član je Društva hrvatskih književnika.

Renata Zlatković La Gioia, spisateljica za djecu i mlade, inače pedagoginja, zaposlena je na Dječijem odjeljenju Narodne knjižnice u Dubrovniku. Objavila je desetak djela i voditeljica je brojnih edukativnih i zabavnih radionica, koje za najmlađe organizuju u Dubrovačkoj knjižnici.

Dr Vesna Čučić je direktorica Dubrovačkih knjižnica od 2001. godine. Bavi se naučnim radom i prevođenjem. Objavila je 20-ak stručnih i naučnih radova, autorica je i suautorica 15-ak stručnih tematskih izložbi… Od 2013. godine obavlja funkciju predsjednice Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku.