447744134 509261148094516 5933495936700760944 n

JU Kulturni centar “Nikola Đurković”/ Gradska biblioteka i čitaonica Kotor organizuje 14. i 15. juna dva velika književna događaja.
U petak 14. juna u Multimedijalnoj sali Kulturnog centra predavanje po istoimenoj knjizi Biografije i ožiljci: Kiš, Pekić, Tišma održaće književni kritičar, pjesnik, esejista i izdavač Gojko Božović.
U subotu 15. juna u Atrijumu Kulturnog centra književno veče Miodraga Majića, autora bestselera Deca zla i Ostrvo pelikana. Majić će u razgovoru sa Gojkom Božovićem predstaviti kotorskoj publici svoj književni opus, suočiti svoja razmišljanja o književnosti, svijetu, duhu vremena.
Početak programa obje večeri je u 20 sati.