• 309069380_409714747998824_2883134537527297029_n
  • 309702912_409714634665502_1094625331647461243_n

Centralna univerzitetska biblioteka (CUB) Univerziteta Crne Gore i ove godine će obilježiti Nacionalni dan podizanja svijesti o bibliotekama, 5. oktobar, i to centralnim programom pod nazivom BIBLIOTEKE ZA STUDENTE koji će se održati u sedamnaest narodnih biblioteka u Crnoj Gori. Gradska biblioteka i čitaonica Kotor i ove godine će učestvovati u ovoj akciji.
Svi zainteresovani studenti koji studiraju u Crnoj Gori, bez obzira na to da li studiraju na državnom ili privatnim univerzitetima, moći će 5. oktobra 2022. godine da se besplatno učlane u 17 narodnih biblioteka.
Cilj obilježavanja Nacionalnog dana podizanja svijesti o bibliotekama je podsjećanje javnosti na važnost učešća biblioteka u procesu formalnog i neformalnog obrazovanja, kao i doprinos podizanju nivoa stručnosti bibliotečkog osoblja u Crnoj Gori i informacione pismenosti bibliotečkih korisnika. Program se realizuje u okviru Erasmus+ projekta Mreže servisa za podršku bibliotečkoj mreži Zapadnog Balkana (LNSS) kroz modernizaciju biblioteka i nivoa stručnosti i kvalifikacija bibliotečkog osoblja u visokoškolskim institucijama u zemljama Zapadnog Balkana.