• 95567945_2938138982946186_6926416981423816704_o_Small
  • 95955618_2938139209612830_2628234193733156864_o_Small

Polaznica Trećeg ciklusa edukativno-kreativnih radionica ,,Kineski kroz igru’' Lidija Vičić iz JU O.Š. 'Njegoš' Kotor, odjeljenje III/1, pripremila je za našu virtuelnu izložbu radove u svrhu obilježavanja Dana kineskog jezika Ujedinjenih nacija.
Dan kineskog jezika Ujedinjenih Nacija-20. april, dan kada se slavi lik zvaničnika Cangjie iz perioda Žutog cara za kojeg se vezuje legenda o nastanku kineskog pisma.
Kineski je uspostavljen kao jedan od službenih jezika Ujedinjenih nacija 1946. Godine 1973. Generalna skupština je uključila kineski kao radni jezik, a nakon toga i Savjet bezbjednosti 1974. Sve više kancelarija i zaposlenih u UN koriste kineski jezik u svakodnevnom radu. UN i pridružene organizacije održavaju događaje koji na Dan kineskog jezika prikazuju njegovu ljepotu i bogatu kulturnu istoriju. Radionice i seminari predstavljaju istaknute kineske autore, pjesnike i kaligrafe. Koncerti kineske muzike, nastupi borilačkih vještina i izložbe kaligrafije održavaju se širom svijeta.
U okviru edukativno-kreativnih radionica ,,Kineski kroz igru'' radili smo na građenju osnove za nastavak izučavanja kineskog jezika kod osnovaca kao drugog stranog jezika i kultivisanje zainteresovanosti za izučavanjem ovog jezika, otkrivajući pritom kinesku kulturu