DMUT KOTOR Small

Zbog novih preporuka i mjera Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti, neće biti zvaničnog otvaranja Izložbe dječijih radova, mladih ukrajinskih slikara u Crnoj Gori koje je bilo zakazano za 15. 11. 2020. godine u Kotoru.

U Staklenoj galeriji kotorskog Kulturnog centra biće izloženo 55 najboljih radova, dio selekcije Festivala ukrajinske umjenosti koji je trajao oko dva mjeseca, i obuhvata radove mladih umjetnika iz svih djelova Ukrajine, uzrasta od 5 do 21 godine.
Tu su i radovi čiji su autori djeca bez roditelja, migranti iz okupiranih teritorija, kao i djeca koja žive u graničnim područjima.

Zainteresovani mogu pogledati izložbu do 23. novembra 2020.g. svakog radnog dana od 8 do 15 sati.
Prilikom ulaska u Galeriju obavezno je nošenje maski, dezinfekcija ruku i održavanje distance.

Podjećamo, najbolje radove Festivala ukrajinkse umjetnosti odabrao je žiri u sastavu: Roman Đuranović, Mirko Dragović, Hajdana Kostić, Matan Vukčević, Snežana Burzan Vuksanović - direktorica KIC-a “Budo Tomović,” magistar istorije i pedagog u JU Muzeji i galerije Podgorice Vanja Vuković, Tatjana Ilčev Miljenović - direktorica Kulturnog centra “Nikola Đurković” Kotor i predsjednik Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore Igor Rakčević.
Žirijem je predsjedavala Anastazija Miranović, direktorica Narodnog muzeja Crne Gore.

Oganizatori su: Kotorski Kulturni centar, Asocijacija za razvoj međunarodnih odnosa ADRUM, STUDIORAR i Ambasada Ukrajine u Crnoj Gori.