• Druga_strana_flajera_1_resize
  • plakatbokeska-page-001_resize

Tradicionalna kotorska fešta Bokeljska noć, koja ima status nematerijalnog kulturnog dobra, biće održana u subotu, 24. avgusta 2019.godine od 21 sat, a njen početak najaviće kotorska Gradska muzika i jedrilice Jedriličarskog kluba „Lahor“.

Ulaskom u koridor, 45 okićenih barki sa 10-ak vučnih brodova predstaviće se publici i žiriju i konkurisaće za nagrade, čiji je fond 4.500,00 eura.
Nakon proglašenja najmaštovitijih kreacija, uslijediće muzički vatromet sa mora za koje je zaduženo preduzeće „Mirnovec“.
Program će sa glavne bine voditi Dubravka Jovanović, pjesnikinja i novinarka Skala radija, dok će RTCG omogućiti direktan prenos na prvom programu državne televizije.

Defileom Gradske muzike pjacama i pjacetama, fešta se sa mora seli na trgove u Starom gradu. Ove godine angažovali smo domaće muzičke snage, tako da će nastupati samo kotorski muzički sastavi to:
• Na trgu od oružja –TRI KVARTA I THE GRUPA;
• Na pjaci Svetog Tripuna – FOUR BLUES DRIVERS i JELENA KAŽANEGRA SA BENDOM:
• Na Pjaci od muzeja – MIJA I SANJA;
• Na Pjaci Svetog Nikole – ACOUSTIC THERAPY i
• Na Škaljarskoj pjaci – KLAPA INCANTO I BEND ŠKURIBANDA.

Organizator je JU Kulturni centar „Nikola Đurković“ Kotor, suorganizator lokalna Turistička organizacija, a pokrovitelj Opština Kotor.
Generalni sponzor je Luka Kotor, a partner Javno komunalno preduzeće Kotor.
Bokeljsku noć je pomoglo Ministarstvo kulture u Vladi Crne Gore.

Sponzori: AD Fjord, Crnogorska komercijalna banka, Knjaz Miloš, Ship travel Dado, Stovarište Vukšić, Citadela, Butiko Shopping Centar, Nativa doo, Briv, Verige 65, Kotorska suvenirnica, The square pub, Konoba Scala Santa, Aqua Bianca, Metropolis Media, Hotel Nauta Perast, Spinel doo, Vodovod i kanalizacija Kotor, Authentic Pub Bandiera, Caffe Siempre, Moja kafanica, Kafe bar Karampana, Turistički brodići Luna Perast, Forza Cattaro, Konoba Trpeza, Kafe bar Letrika, Ledo, Hostel Pupa, Tujko doo, DMC Meridian, Kotour Travel Agency.

Medijski sponzori: Radio televizija Crne Gore, Radio televizija Budva, Skala radio, Radio Kotor, Antena M, Radio Dux, Elmag radio, Radio Homer, Portal Analitika, Bankar.me, Boka News, Crna Gora Media, Culture Corner, Fos media, Kolektiv, MNE Magazin, Mondo, Pv Informer, Dnevne novine DAN.